Vlk najedený a ovca celá. Test Suzuki Swift

Vlk najedený a ovca celá. Test Suzuki Swift

Typický muž sníva o aute so silným motorom, aby bolo pohodlné, moderné a dokonale sa riadilo, športové a elegantné. Či mestské "vozidielko" môže byť zaujímavé pre priemerného muža? Pozrime sa nato.

Suzuki Swift v roku 2010 prešiel faceliftom. Vonkajšie zmeny sú kozmetické. Predné svetlomety sú opticky zväčšené, zmenili tiež zadné dvere batožinového priestoru a mierne zmenili farbu svetiel. V redakcii sme zhodnotili tieto zmeny negatívne. Auto stratilo štylistickú súdržnosť, ale blok je kompaktný a má štýl. Podľa nášho názoru, zmena zadných dverí pokazila celkový vzhľad, ale fakt je, že sa zväčšil batožinový priestor, a toto je v mestskom v aute celkom dôležité.

Interiér Suzuki faceliftom nepochybne získal. Stále má veľmi funkčný dizajn a získal štýl. Hodiny, volant s ovládaním audio, rádio panel - teraz tieto položky sú proste krásne. Vozidlo sedí pomerne vysoko, čo výrazne zvýši viditeľnosť. Sedadlo vodiča má dostatočný rozsah nastavenia.

Prvý dojem z riadenia malého Suzuki nás sklamal. Reagoval pomaly. Motor pracuje ticho a spaľovanie je nízke, ale to nie je to, čo očakáva väčšina mužov. Ale stačí ísť mimo mesto aby Swift ukázal svoju pravú tvár. Malý motor na vysokých obrátkach už nie je ekonomický a pracuje oveľa hlasnejšie, ale jeho sila je určite väčšia. Docela dosť pre hladkú jazdu.

V superlatívoch môžeme hovoriť o pružení. Nerovnosti tlmí slušne, nevybočuje z priemeru vo svojej triede.
Avšak to, čo dáva vodičovi v ostrých zákrutách, to môžeme porovnať s autami z vyšších tried.

Swift je naozaj dobré a dopracované auto. Pre nás, facelift má svoje klady a zápory, ale rozhodne odsviežil auto. Motor ľahko vystačuje pre malé auto, ale odpruženie je tak fantastické, až poľutovaniahodné je, že nemá väčšiu moc.

Dôležité je to že manželka má pekné - aspoň podľa nej - mestské auto, ktoré spotrebuje malé množstvo paliva a veľmi pohodlné, a manžel dravca s pružením GTI. Vlk najedený a ovca celá.


Sebastian Chrobak, Foto. Michał Adamowski

Galéria fotografií