To je nová Mazda 6

To je nová Mazda 6

Na prebiehajúcej v Moskve autovystave bola ukázaná nová Mazda 6. Nová šestka je navrhnutá v štýle "Kodo - duša pohybu," a treba priznať, že tak tiež vyzerá. Veľmi dynamický exteriér však to nie je všetko.

Výrobca používa naplno technológiu "Skyactiv", čo znamená, že nielen znižuje spotrebu paliva, ale aj ponúka oveľa väčšiu radosť z jazdy. Dúfame, že sa čoskoro o tom presvedčíme, pretože auto by sa malo objaviť v showroomoch na konci roka. Combo verzia bude mať premiéru na tohtoročnom salóne v Paríži.

Z.


Mazda vždy tvorí vozidlá s výrazným stylingom, intuitívnym riadením čo poskytuje pozitívne emócie. Nová generácia vozidiel tiež ponúka jedinečné ekologické vlastnosti.

Ďalší krok zahŕňa postupné zavedenie elektrického pohonu, ktorého cieľom je znížiť spotrebu paliva.

Prvým systémom tohto seriálu bol i-stop, ktorý vypína motor, pokiaľ stojíte, zavedený v roku 2009 v modeli Mazda 3. Ďalším riešením, ktoré debutuje v novej Mazde 6 je i-eLOOP, vyvinutý unikátny systém ktorý využíva energiu pri brzdení, ktorý začína nabíjanie kondenzátora v okamihu, keď vodič spusti nohu z plynu. Energia uložená v kondenzátore môže byť použitá na napájanie elektrických zariadení v automobile.

To prispieva k zníženiu spotreby paliva. Použíto tiež celý rad pokročilých aktívnych bezpečnostných technológií.

Nová Mazda 6 nielen poskytuje príjemný pocit z jazdy, ale aj výnimočné dbá o životné prostredie a bezpečnosť.

Využívajúc plný potenciál technológií Skyactiv a designu Kodo, Mazda 6 zvyšuje „radosť z jazdy". Na základe úspechu aký dosiahla Mazda CX-5, Mazda ohlásila novú éru značky.

Model na medzinárodných trhoch bude na konci roka 2012.

"Pri tretej generácii modelu Mazda 6 sme použili základný princíp značky:„radosť z jazdy". Chceli sme vytvoriť auto, ktoré reaguje a chová sa presne tak, ako očakáva vodič - hovorí Hiroshi Kajiyama, projektový manažér novej Mazdy 6.

"Výrazný dizajn kladie dôraz na silu a dynamiku vozidla. Rozsah pôvodných inovácií posilňuje dojem pohodlia a potešenia. Výborné prevedenie Mazdy spôsobuje, že auto funguje tak dobre, že dáva dojem, že reaguje na zámer vodiča, skôr než na fyzický pohyb pri manipulácii, brzdení a akcelerácii. Stručne povedané, nová Mazda 6 ponúka „radosť z jazdy", ktorú vodiči očakávajú od tejto značky


Zdroj: Mazda, Foto: Mazda

Galéria fotografií

Newsroom