Nový Range Rover bude mať premiéru na jeseň

Nový Range Rover bude mať premiéru na jeseň

Ďalšia generácia jedného z najobľúbenejších SUVov bude prezentovaná na tohtoročnom autosalóne v Paríži. Nová generácia sa odvoláva na kultovú prvú verziu ale nie je tak podobná, ako aktuálna.

Tento nový luxusný "SUV" bude od budúceho roka bežným účastníkom na našich cestách.

Štvrtá generácia modelu bude najviac luxusná a univerzálna v histórii značky.

Nový model využíva revolučnú technológiu, ako je karoséria z hliníka, tak, že znížuje hmotnosť vozidla až o 420 kg.

Štvrtá generácia kultového autá bude ako prvý SUV na svete s karosériou postavenou výhradne z hliníka. Vďaka tomu nový Rover bude ľahší až o 420 kg od svojho predchodcu, ktorého dizajn bol založený na oceli.

Zníženie o 39% hmotnosti viedlo k významnému zlepšeniu výkonnosti, kvality riadenia a zníženie spotreby paliva a emisií CO2. Do prednej a zadnej časti podvozku bolo pridané novátorské vzduchové pruženie, ktoré zlepšuje jazdný výkon Range Rovera.

Ponuka motorov bude obsahovať:V8 benzín a TDV6 a TDV8 nafta.

"Vyrábaný viac ako 40 rokov Range Rover bol prvým luxusným vozidlom 4x4 s plnou off-road schopnosťou na svete. Nový Range Rover bol navrhnutý od základu, a jeho inžinieri vyvinuli veľké úsilie o zlepšenie automobilovej ikony, zatiaľ čo udržali jeho DNA” - povedal John Edwards, Land Rover Global Brand Director.

Úplne nový Range Rover má elegantnú siluetu, neomylne rozlišovanu pri tejto značke, ale tiež prezentuje vývoj dizajnu a štýl tohto modelu. Úroveň luxusu v minulosti spájaný s Range Roverom bol založený na najnovšej automobilovej technológii, od exkluzívnych interiérových prvkov, ako sú zvukový systém od firmy Suround Meridian, elektronicky otváranie a zatváranie prednej a zadnej kapoty, s vyspelými asistenčnými systémami a pruženim.

Interiér bol výrazne stlmený vďaka umiestneniu na prednom a bočných oknách akustickej clony. Konštrukčné zmeny tiež umožnili zvýšiť priestor na nohy pre cestujúcich na zadných sedadlách o ďalšich 120 mm.
Úplne nový Range Rover bude k dispozícii na jeseň, a prvé vozidlá budú jazdiť po cestách na začiatku roka 2013.


Zdroj: Land Rover, Foto: Producent

Galéria fotografií