"Buďte opatrní, pretože rodičia nielen môžu Vám znížiť vreckové, ale aj rýchlosť v aute" - MyKey systém v automobiloch Ford

"Buďte opatrní, pretože rodičia nielen môžu Vám znížiť vreckové, ale aj rýchlosť v aute" - MyKey systém v automobiloch Ford

S novým Fordom Fiesta debutuje v Európe inteligentný systém MyKey programovateľných tlačidiel, ktorý umožňuje zvýšiť bezpečnosť mladých vodičov zavedením rodičovskej kontroly.
S MyKey technológiou, ktorá je k dispozícii len u vozidiel Ford, môže majiteľ naprogramovať kľúč, zvyčajne pre mladých užívateľov vozidla, možné je nastavenie rýchlostných limitov a hlasitosť zvukového systému, a dokonca, ak vodič a cestujúci nemajú zapnutý pás auto nenaštartuje.
Systém tiež zabraňuje mladému vodičovi vypnutie bezpečnostných systémov, ako sú elektronická kontrola stability a systém prevencie nárazu pri nízkych rýchlostiach (Active City Stop).

"Každý rodič vie, že dospievajúci majú vzácny dar pre dostanie sa do problémov - vysvetľuje Peter Patzelt, zakladateľ európskej verzie systému MyKey." Náš systém umožňuje majiteľovi Fiesty zavádzať limity pre mladých vodičov, a poskytuje tak pokojný spánok pre ich rodičov ".

V Európe, mladí vodiči ktorí neukončili 25. rokov sú dvakrát častejšie než ostatné skupiny zapojené do nehody s následkom smrti, a výsledky ankety, ktorú urobil Ford ukazujú, že medzi rodičmi mladých vodičov vo veku 17 až 20 rokov hlavným dôvodom obavy je neprimeraná rýchlosť, pri ktorej môžu riadiť ich deti .

MyKey systém je súčasťou bezpečnostného balíčka nového Forda Fiesta, ktorý tiež zahŕňa, hlasom aktivovaný komunikačný systém SYNC a inteligentný bezpečnostný systém so siedmimi airbagmi.

MyKey systém debutoval v Spojených štátoch a je teraz súčasťou základného vybavenia väčšiny modelov značky Ford predávaných na miestnom trhu. To isté platí u väčšiny kópií novej generácie Fiesty pre európsky trh, v roku 2015 spoločnosť plánuje propagovať MyKey technológiu vo všetkých svojich európskych modeloch.

MyKey systém rozpozná rôzne kľúče určené pre prevádzku rovnakého vozidla a v súlade s pokynmi vlastníka upraví auto. Systém tiež umožňuje naprogramovať zvukovú výstrahu v rozsahu rýchlosti 70 až 140 km / h, bráni vypnutí funkcie pripomínajúcu upínanie bezpečnostných pásova a umožňuje včasné varovanie o nutnosti doplňovania paliva.

Anketa vykonaná na skupine viac ako 6 000 európskych rodičov ukázala, že 53% z nich by bolo ochotných požičať svoje auto dospievajúcim deťom, ak by bolo vybavené technológiou MyKey.

"Rodičia sú nadšení systémom MyKey, pretože umožňuje znížiť riziko nehody ich deti - hovorí Patzelt." Mladí ľudia od začiatku tohto riešenia boli skeptický, ale čoskoro zistili, že systém MyKey výrazne zvyšuje ich šance požičať Si auto od svojich rodičov ".


Zdroj: Ford

Galéria fotografií